Haber

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Şükrüpaşa İlçesinde Vatandaşlarla Buluştu

AK Parti Edirne İl Lideri Belgin İba, Şükrüpaşa İlçesi’nde vatandaşlarla buluştu.

İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, mahalle ziyaretlerine devam eden İba, Şükrüpaşa İlçesi’nde vatandaşlarla buluştu.

İba, çocuklara balo ikram ederek mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İba, mahallelilerden beklentilerini dinlemek için mahalle ziyaretleri yaptıklarını belirtti.

Fatih’in doğduğu, Sinan’ın onu gelin gibi süslediği ve Şükrü Paşa’nın destanlar yazdığı antik kentin hak ettiği şekilde yönetilmesini istediklerini belirten İba, “Selimiye Meydanı’nın yıllardır çözülemeyen bir sorunu vardı. Atalarımız dünyaca ünlü bir eser yapmışlar ama biz çevre düzenlemesi yapmadık.” 8-10 yıldır bekliyoruz. Bunun kimin sorumluluk alanı olduğu önemli değil. Edirne’nin kazanması önemli. Selimiye Meydanını belediyenin elinden aldık. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Bunu Edirne’nin kazanması gerektiğini anlatmak için söylüyorum. Edirne’yi merkeze koyduğumuz için söylüyorum. “Meydanı canlandırıp tekrar belediyeye devrettik. Edirne’ye, Selimiye’ye yakışır bir meydan yaptık.” dedi.

Edirne için hayallerinin sonsuz olduğunu belirten İba, şöyle devam etti:

“Edirne’nin çok önemli bir çevre düzenleme sorunu var. Çocukların ve çocukların dışarı çıkıp parkta oturup keyifle vakit geçirebilecekleri böyle bir alan ne yazık ki Edirne’de yok. Millet Bahçesi başlattık, inşallah onu da tamamlayacağız. . Çok güzel bir proje. Edirne sadece Millet Bahçesi değil. Sadece bahçeye değil 3 şehir parkına daha ihtiyacı var. Bunlar en çok üzerinde duracağımız birkaçı olacak. İnşallah inşa edebiliriz ve başarırız. Bunları tamamlayın. Güzel projelerimiz var ve üzerinde çalışıyoruz. Çocuklarımızla keyifli vakit geçirebileceğimiz mekanlara çok ihtiyacımız var. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha önce belediye başkanları bu konuyla ilgili sözler vermişti ama hiçbiri gerçekleşmedi. İnşallah bunları yerine getireceğiz” dedi.

Ziyarette İba’ya Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tarık Hatipoğlu, Mahalle Muhtarı Sadık Saraylı ve partililer eşlik etti.

urlahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu