Haber

YDT soru cevap 2023: YDT soru kitapçığı ve cevap anahtarı! YDT Almanca, Arapça, İngilizce, Rusça ve Fransızca soru ve cevapları nelerdir?

TYT ve AYT’nin ardından 120 dakika süren YDT’nin de tamamlanmasıyla Yüksek Öğrenim Kurumları Sınav süreci sona erdi. Tüm oturumların bitiminden sonra sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı. Peki, YDT soru cevap 2023: YDT soru kitapçığı ve cevap anahtarı! YDT Almanca, Arapça, İngilizce, Rusça ve Fransızca soru ve cevapları nelerdir? İşte tüm sorular ve cevaplar…

2023 YDT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS bu yıl ilk kez 22 sınav merkezinde yapıldı. Nüfus cüzdanında nüfus cüzdanı veya vatandaşlık numarası veya fotoğrafı olmayan adaylar için il/ilçe nüfus müdürlükleri açık tutuldu. ÖSYM takvimine göre YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak.

YDT SINAV SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

ÖSYM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre dün yapılan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ile bugün yapılan Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve Yabancı Dil Sınavı’nın (YDT) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları “https” şeklindedir. ://cdn.osym.gov”. .tr/yks-kitap.html”.

habererdemli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu