Haber

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ailesini kaybeden acılı baba hatim çağrısı yaptı

Türkiye, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı.

Toplam 11 ilde etkili olan deprem; Adana, Diyarbakır, Malatya, Hatay, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Elazığ ve Kilis’te büyük tahribata neden oldu.

Binlerce bina yıkılırken, 43 binden fazla can kaybı yaşandı. Yüzyılın felaketi olarak kayıtlara geçen afet, tarihi yapıları, şehirleri ve altyapıları alt üst etti.

Hayatını kaybedenler, yaslı aileleriyle baş başa kaldı.

Ailesi için hatim istedi

Kızını, damadını ve torununu depremin ortasında kaybeden yaslı baba, sosyal medyadan sesini duyurmak istedi.

Vidyoda, ” Kızım Mine, damadım Mehmet, torunum Esat için hatim indirir misiniz?halka seslendi.

Bunun üzerine Kırıkkale’nin Yahşihan İlçe Sağlık Müdürlüğü acılı babanın davetine kayıtsız kalmayarak depremlerde hayatını kaybeden sağlık çalışanı ve acılı babanın ailesi için hatim duası programı düzenledi.

“Bütün arkadaşlarımız bir araya gelerek hatim duası okudular”

Yahşihan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatma Sönmez, şunları söyledi:

Elimizden geldiğince her konuda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Meslektaşımızın yakınları da vefat etmiştir. Meslektaşlarımız için, meslektaşımız Gülistan Dinler’in vefat eden yakınları ve tüm canlar için sağlık çalışanımız için hatim okumak istedik. Beraber okumak istedik.

Ancak sosyal medyada bir amcanın davetini gördük. Kızı, damadı ve torunu için tüm ihtiyaçlarının ötesinde bir hatim okutmak istiyordu. Böyle bir daveti vardı. Biz de ona kayıtsız kalmak istemedik. Bugün tüm arkadaşlarımız bir merkeze gelerek hatim duası okuttular. Diliyor ve diliyoruz ki; Ülkemize, yüreğimize ve insanlığa bir daha böyle felaketler gelmesin.

gaziemirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu