Haber

Ukrayna Büyükelçiliği Zelensky’nin açıklamalarına ilişkin bilgi verdi

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin röportajında ​​yaptığı değerlendirmelere ilişkin bilgilendirici bir açıklama yaptı. Açıklamada Zelenski’nin sözleriyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanı, İsrail-Filistin çatışmasının tırmandığı dönemde tüm sivillerin korunmasının ve sivillere insani yardım sağlanmasının önemini vurguladı.”

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği bugünkü brifinginde, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin ABD’li bir haber kanalına yaptığı açıklamalara ilişkin şu açıklamalara yer verdi;

“Ukrayna Cumhurbaşkanı, röportajında ​​nefreti körükleyen ve terörü kullananlardan bahsederken, açıkça Ortadoğu’daki savaşı tırmandırmak ve birçok ülkeyi bu savaşın içine çekmek isteyen Rusya ve İran’a atıfta bulundu. Rusya ve İran, Ukrayna’nın Dünyanın her yerinde terörün sponsoru olarak tanımlanan Cumhurbaşkanı, “Bunlar hiçbir kurala, yasaya uymadığı birçok ülke tarafından bilinen ülkelerdir.”

‘SAVAŞI DURDURMALIYIZ’

Ukrayna Büyükelçiliği, Zelenski’nin “İnsani koridorları açmak, esirleri serbest bırakmak, sivillere yardım etmek gerekiyor… Tüm dünyayla olan bu savaşı durdurmalıyız” sözlerine atıfta bulunarak, “Cumhurbaşkanı, tüm sivilleri korumanın ve sivillerin korunmasının değerini vurguladı. İsrail-Filistin çatışmasının tırmanması sırasında sivillere insani yardım sağlamak.” “vurguladı.”

TÜRKİYE’YE, LİDERİNE VE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ukrayna’ya karşı milyonlarca Ukraynalı sivili etkileyen haksız ve kışkırtılmamış bir savaş yürütüldüğünün altını çizen Ukrayna Büyükelçiliği, “Bu tür dehşetleri hiçbir şekilde destekleyemeyiz ve dünyaya sivillerin acılarının sona ermesi için mümkün olan her şeyi yapması çağrısında bulunuyoruz. Ukrayna her zaman ve her zaman insan hayatının korunmasına kendini adamıştır.” “Lehine oldu” dedi.

Ukrayna Büyükelçiliği açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Ukrayna’da barışı tesis etme ve dünyayı daha adil bir yer haline getirme çabalarımıza destek veren Türkiye’ye, liderine ve halkına minnettarız.”

gulnarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu