Haber

Kahramanmaraş Göksun depremi için güç birliği

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi ve Ericek ilçesindeki İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile depremzedelerin talep ve taleplerini dinleyen Özdoğan, “Devletimiz depremin yaralarını en kısa sürede saracaktır.”

Ekiplerin çalışmalarını yerinde incelemek için Kahramanmaraş’a giden Önder Özdoğan, önce Göksun ilçesinde vatandaşlarla tek tek görüştü. Bölge halkı Lider Özdoğan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Kayseri her zaman yanımızda oldu” dedi.

Hacılar, İncesu ve Develi Belediyelerinin görev yaptığı Ericek Kasabasında kurulan çadırlarda yaşayan afetzedeleri ziyaret ederek bölge halkına gıda ve temizlik malzemesi dağıtan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, eksiklikleri not alarak bölgeden sorumlu koordinatör valiliklere ileteceklerini bildirdi.

Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları ile bir süre sohbet eden ve işlerinde kolaylıklar dileyen Önder Özdoğan, “Devletimiz her zaman milletinin yanındadır” dedi.

“Hacılar, İncesu ve Develi Belediyesi ekipleri olarak Göksun ilçesine bağlı Ericek Kasabasında enkaz kaldırma çalışmalarını gerçekleştirmek için buradayız. Birlikte hareket ediyoruz. Bugün gruplarımızın çalışmalarını yerinde inceledik ve depremzedelere takviyeler verdik. Tüm kurumlarımızla onları Göksun ve Ericek’te yalnız bırakmıyor, bölge halkının yaşadıkları zorluklarla ilgili taleplerini karşılamak ve sorunlarına çare oluyoruz. Buradan aldığımız notlarla ilgili analiz noktasında ne yapacağımızı masaya yatırarak en kısa sürede yaraları saracağız.”

Göksun İlçesindeki çalışmaları koordine eden Batman Valisi Ekrem Canalp’ı da ziyaret eden Özdoğan ve İlmek, burada yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Başkan Özdoğan, Ericek’te yaptığı incelemelerin ardından anlamlı ve duygulu bir ziyarette bulundu. Özdoğan, geçtiğimiz hafta gittiği Elbistan Mahallesi’nde tanıştığı depremzede küçük Barış’ı ziyaret etti. Depremin ardından çadırda yaşamaya başlayan Yıldırım Ailesi ile sohbet eden Özdoğan, Barış’a ikramlarda bulundu.

haber-babadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu