Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Şubat’ta olur en geç Mart’ta. Kendi takviminde yürüyor. İrade ortaya çıktı”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Şubat’ta ya da en geç Mart’ta olacak. Kendi takviminde yürüyor. İrade ortaya çıktı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Delegasyon Yönetimi (MYK) toplantısı devam ederken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EYT yönetmeliğinin ne zaman Meclis’e sunulacağı sorusuna ve muhalefetin “EYT’yi kasten erteliyorlar, seçimi bekliyorlar” şeklindeki eleştirilerine Çelik, “EYT meselesinde önemli olan şuydu: Siyasi iradenin ortaya çıkması” diyen Bakanımız bir açıklama yaptı, şubatta olur en geç martta olur. Kendi takviminde yürüyor. irade ortaya çıktı. Bakanımız da gerekli açıklamayı yaptı. Bu çerçevede herkes iyice dinlendi. Şubat en geç Mart’ta bitecek” dedi.

Sözcü Çelik, seçim takvimiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Şifre verdim, ‘Biraz geri çekiliriz ama bu çok geri çekilme yani erken seçim anlamına gelmez’ dedim. Dolayısıyla zaten birkaç tarih konuşuluyor, kamuoyu da takip ediyor. Bu çerçevede seçim tarihini somutlaştırdığımızda sizlerle paylaşacağım ama dediğim gibi çok kısa bir süre, “Güncelleme olacak” dedi.

‘Siyasette alkış tartışması’ sorusuna Sözcü Çelik, “Yüce Meclis esasen bir tartışma yeridir ama çıkıp Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesine ‘Bolcu generaller gibi’ dersen. Ortadoğu’daki apoletlerin ‘bu siyasi bir eleştiri değil, bu bir hakarettir ve bu hakareti size göndereceğiz.Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri kaç ülkede barışı koruma görevinde? Şimdi sizler gibi ‘Apoletli Ortadoğu generalleri’ gibi ‘Apoletleri bol Ortadoğu’nun generalleri gibi bir zihniyet arıyorsanız, kendi siyasi zihniyetinize bakın ve kendi siyasi zihniyetinizle yüzleşin. kendi siyasi anlayışı. Bunun ayırt edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. – ANKARA

tefenni-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu