Yaşam

Adana’da depremzedelere verilen kıyafetlerin cebinden para çıktı! yetkililere teslim edildi

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen ailesine bakmak için vatan görevini yaptığı Gölcük’ten izinli olarak Adana’ya gelen Mehmet Doğan, burada kalan babaannesi Bergüzar ve dedesi Yusuf Türk için Kızılay’dan yardım aldı. Kozan Kredi ve Yurtlar Kurumu.

Doğan’ın Kızılay’dan aldığı eşofmanın cebinde toplam 185 dolar bulundu.

Paraları görünce şaşıran Doğan, tereddüt etmeden yetkililere teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

“İhtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”

Depremzede ailenin torunlarının davranışlarının örnek teşkil ettiğini ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, şunları söyledi:

Burada gurur ve onur duyuyoruz. Böyle bir milletin mensubu olmak bizim için bir onurdur ve parayı raporla alırız. Sahiplerine teslim edeceğiz. Bu devletin tırnağını bile kıpırdatamaz kimse. Bu parayı gönderen oğlunun ailesini ve ‘ihtiyacım yok’ diyerek bize getiren sizleri tebrik ediyoruz. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun.

“Tüm ihtiyaçlarımız karşılandı”

Vatanseverlik görevini yerine getiren ve izinli olarak ailesine yardım etmek için gelen Mehmet Doğan, şu ifadeleri kullandı:

Kim olsa tam olarak bunu yapardı. Refakatçi olarak ailemle kalıyorum. Kahramanmaraş Göksun’da dedem ve anneannem beyin sarsıntısı geçirdi. Vahim bir durum Allah kimsenin başına gelmesin. Tüm ihtiyaçlarımız karşılandı. Köyümüze ulaşamıyoruz, ailemiz burada. 20 gündür buradayım, onlara bakıyorum. Bu süreçte bir şeyler almaya gittim. Hanımefendi eşofmanını çıkardı. Ben de bu şekilde yapmalıyım diye düşündüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu