Haber

Lavrov: Batı’nın Gürcistan ve Moldova’da ikinci bir cephe kurma girişimlerini değerlendiriyoruz

Özbekistan ziyaretinde basına açıklamalarda bulunan Lavrov, Batılı ülkelerin Gürcistan, Moldova ve Polonya’daki faaliyetlerine dikkat çekti.

Lavrov, Batı’nın Gürcistan ve Moldova’da ikinci bir cephe, Belarus sınırında bir Polonya askeri birliği kurmaya çalıştığını belirterek, “Bütün bu etkenler kimseyi rahatlatmıyor, rehavete kapılmıyoruz ve değerlendiriyoruz. hepsi askeri, siyasi ve diplomatik planlarımızda yer alıyor.” .

Rusya’nın, Batı’nın Gürcistan yönetimini ‘ikinci bir cephe’ kurma sürecine çekme girişimlerini gördüğünü anlatan Lavrov, Tiflis yönetiminin sorumlu bir yaklaşımla bu tür faaliyetlerin bir parçası olmayı reddettiğini belirterek, orada olduğuna dair haberler olduğunu sözlerine ekledi. Moldova’yı ikinci ve üçüncü cephe yapmaya çalışıyor.

Moldova’da cumhurbaşkanı ve hükümetin Batı yanlısı politikalarına karşı protestolar düzenlendiğinde Batılı ülkelerin kendilerine nasıl yaklaştığını gördüklerini hatırlatan Lavrov, Gürcistan’daki protestoların Batı’nın aktif desteğiyle düzenlendiğinin altını çizdi. Polonya’nın Belarus sınırına önemli bir askeri birlik konuşlandırdığına işaret eden Lavrov, bu gelişmenin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

habersulakyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu