Haber

Hero Yellow Park yenilendi

Kemer Belediyesi, Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkiinde yaptığı dev yatırım kapsamında bölgedeki Kahraman Sarı Parkı revize ederek halkın kullanımına açtı.

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında Hayıtlıgöl mevkiinde meydana gelen sel ve sellerin önüne geçmek için bölgede yapılan dev yatırımlar kapsamında Kahraman Sarı Parkı’ndaki yenileme çalışmalarını tamamladı.

2 bin 500 metrekare alan içerisinde yer alan Kahraman Sarı Parkı’nda yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında çocuk oyun alanı, spor malzemeleri, basketbol sahası, çardaklar, banklar, çöp kutuları ve yeşil alanlar oluşturuldu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, geleceğin teminatı olan çocukların inançla oyun oynayabilecekleri, vatandaşların aileleri ile rahatça vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Kemer’e yeni ve çağdaş parklar ekleyerek ilçenin çehresini değiştirdiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Hayıtlıgöl mevkiinde her yıl sel ve su baskınları yaşanıyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bu bölgeye çok büyük bir yatırım yaptık. Vatandaşımızın bu sorununu çözüyoruz. Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Söz konusu bölgede 2.500 metrekare alan içerisinde yer alan Kahraman Sarı parkımızı da yeniledik. Daha modern ve yeşil alanların olduğu bir parka dönüştürdük. Kemer halkı için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

Öte yandan park çevresinde yol yapım çalışmalarının da hızla devam ettiği belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

nurdagi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu