Ekonomi

Genç araştırmacılar için burs programı başlıyor

Burada bir konuşma yapan Kurum, Türkiye’de yenilenebilir enerji teknolojileri, enerji depolama, karbon tutma ve depolama, şehir planlama teknolojileri ve yeşil altyapı çözümleri konularında çalışmalar yapıldığını belirtti. Kuru, şöyle devam etti: Daha yeşil bir Türkiye’nin amacı, “Bu enstitüde neler incelenecek? İklim değişikliği, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için atılması gereken adımlar burada istişare edilecek.

Sonucu sahada uygulayacağız. Burada genç araştırmacılarımıza bir müjde vermek istiyorum. Enstitümüzle birlikte iklim değişikliği alanında çalışan genç araştırmacılarımıza burs programı açacağız ve gençlerimizi destekleyeceğiz.

Daha yeşil bir Konya, daha temiz bir Türkiye, daha yaşanabilir bir dünya için her zaman birlikte çalışacağız.” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Antarktika’ya bilim seferi düzenleyecek bilim insanlarının yolda olduğunu söyledi. Antarktika’ya bilim gezisine çıkan bilim adamları arasında 3 lise öğrencisi var. TÜBİTAK kutup araştırmaları yarışmasında dereceye giren öğrenciler. İlk lise öğrencilerini Antarktika’ya gönderiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu