Haber

Fahrettin Altun’dan Türk dünyasının paylaşımı

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk devletleri arasında güçlü bir birliğin kurulmasına öncülük eden, Türk dünyasını derleyen, siyaset, ticaret ve daha birçok alanda iş birliğini geliştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” sözlerini kullandı.

Altun’un paylaşımında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk dünyasını konu alan konuşmasının videosu da yer aldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi.

“Türk dünyasının lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımızın bu işte başarılı olacağından hiç şüphem yok. Çünkü onun siyaseti ve liderliği sayesinde Türkiye son yıllarda çok yol kat etti, bir merkez haline getirildi. Dünyanın her yerinde söz sahibi olan ve tek bir bölgede değil dünyada söz sahibi olan.Onun ekonomik ve diğer alanlardaki gücünü bilmeyen yoktur diye düşünüyorum.Sevgili kardeşimin liderliği sayesinde Türkiye’nin Türkiye’de kalkınma ve istikrar tüm Türk dünyası için değerli bir durumdur.Çünkü Türk dünyasının merkezinde güçlü Türk devleti vardır.Güç veren Türkiye’nin güçlenmesidir.Bu nedenle her birimiz azizlerimize minnet duymalıyız. kardeşim bugün Azerbaycan halkı adına büyük bir onurla buradayım.Azerbaycan halkının sevgilerini sevgili kardeşime iletiyorum.Azerbaycan’da herkes Tayyip Bey’i seviyor.Eminim ki bugün biz Türk devletleri birlik beraberlikten bahsederken Ortada, ortak geleceğimiz için çok sağlam bir yer ve temel olduğu için geleceğe odaklanıyoruz. Bunlar bizim ortak köklerimiz, dilimiz, dinimiz ve ortak çıkarlarımızdır.”

haber-kaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu