Ekonomi

Denizli OSB’de Sanayi Hibe ve Destekleri Tanıtım Semineri Yapıldı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale TTO işbirliğinde Denizli OSB Konferans Salonu’nda “Sanayi Hibe ve Destekleri Tanıtma Semineri” gerçekleştirildi.

Denizli OSB değerli bir seminere ev sahipliği yaptı. Bölge Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale TTO işbirliğinde “Sanayi Hibe ve Destekleri Tanıtma Semineri” gerçekleştirildi. Denizli OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı ve bölgede faaliyet gösteren firmaların çalışanları katıldı. Seminerde Bilimsel Programlar Kıdemli Uzmanı Burçin Çakır konuşmacı olarak yer aldı.

“Ar-Ge disiplini ve yeteneği kazanabilirsiniz”

Seminerin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı, “Sistemin sanayicimize sunduğu birçok destek var. Ancak bu destekler sadece maddi olarak görülmemeli. Bu destekler aynı zamanda çok değerli” dedi. Firmalarda Ar-Ge disiplini ve Ar-Ge yeteneğinin kazandırılması açısından bir sistem projesi gerçekleştirdiğinizde bu, “Siz de fayda sağlayabilirsiniz. Bu niyetle sanayicilerimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla seminerimizi düzenledik. Evin sahiplenilmesinden dolayı Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve Bölge Müdürümüz Ahmet Taş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Bilimsel Programlar Kıdemli Uzmanı Burçin Çakır, sistemin sanayicilere sunduğu hibe ve destekler hakkında bilgi verdi. Hibe ve desteklerden faydalanmak için gerekli koşullar ve sanayicilere sunulan fırsatlar detaylı olarak ele alındı. Katılımın yoğun olduğu ve ilgiyle izlendiği seminerde katılımcılar merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldu.

“Sanayicilerimizin hibe ve takviyeler konusunda bilgilendirilmesine önem veriyoruz”

Düzenlenen seminerin sanayiciler için oldukça faydalı olduğunu, verilen hibe ve destekler hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini vurgulayan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, “Ülkemiz ekonomisinin gelişmesi için verilen hibe ve destekler KOBİ’lerin ve büyük ölçekli işletmelerin daha iyi konumlara ulaşması çok değerli.Bu anlamda bölgemizdeki sanayicilerin sunulan fırsatlardan haberdar olması ve faydalanabilmesi için bu tür etkinliklere her zaman ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Bugünkü seminerin organizasyonunda emeği geçen Yönetim Kurulumuza, Pamukkale Üniversitesi’ne, Pamukkale TTO’ya ve seminerde konuşmacı olan Burçin Çakır’a teşekkür ederiz.” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu